Надпреварата е в Тунис и е с награден фонд 100 хиляди евро.
Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за финала на двойки на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Тунис (Тунис) с награден фонд 100 хиляди евро.
Донски и Сидхант Бантия (Индия) победиха поставените под №2 Александър Мерино (Перу) и Кристоф Негриту (Германия) с 6:2, 7:6(6). Срещата продължи 79 минути. Българинът и индиецът започнаха силно и поведоха с 5:1 за успеха в първия сет, а във втората част те наваксаха пасив от 2:4 гейма, а в последвалия тайбрек стигнаха до крайната победа след обрат от 5:6 точки, печелейки последните три разигравания.
С триумфа си днес Донски и Бантия заработиха по 1440 евро и по 50 точки за световната ранглиста при дуетите. Двамата в тандем вече спечелиха една титла от сериите "Чалънджър" през този сезон в Кигали (Руанда) през март.