13:47, 07.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.
донски финалист сен дизие
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Александър Донски се класира за полуфиналите на турнира от сериите ITF Фючърс, който се провежда на кортовете на комплекса "Санта Марина" в Созопол.

В четвъртфиналите Донски се наложи в три сета над поляка Олаф Печковски 6:1, 6:7(7), 6:0 след 2 часа и 16 минути игра.

Двубоят можеше да приключи и далеч по-рано, тъй като в тайбрека на втория сет българинът водеше с 6-1 точки, но пропиля общо шест мачбола и в крайна сметка изгуби сета с 9-7 точки.

За щастие, в решителната трета част Донски не допусна срив в играта си и след серия от шест поредни гейма се класира за полуфиналите на надпреварата.

С достигането си до фаза националът на България за Купа "Дейвис" си осигури 4 точки за световната ранглиста, както и 753 долара от наградния фонд.

В спор за място на финала Александър Донски ще играе срещу победителя от мача между поставения под номер 3 Владислав Орлов от Украйна и седмия в схемата румънец Себастиан Джима.