Александър Везенков с нов личен рекорд в първенството на НБА

Българинът отбеляза 14 точки, а Сакраменто победи Финикс с 114:106.

алекснадър везенков нов личен рекорд първенството нба
07:58, 09.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Александър Везенков отбеляза рекордните в кариерата си 14 точки при победата на Сакраменто Кингс над Финикс Сънс със 114:106. Националът добави три борби в нападение, две асистенции и три откраднати топки.

Везенков прекара на паркета общо 20 минути, като беше точен в 5 от 7-те си стрелби от игра, включително 2/3 от тройката и беше сред най-полезните в състава на гостите.

Сакраменто записа 12-та победа от началото на сезона, в който има и 8 поражения.

Домакините спечелиха три четвърти, но загубената трета с катастрофалното за тях 12:33 се оказа решаващо за поражението им. Срещу Сакраменто те бяха без получилия почивка Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува контузия.

Везенков бе трети по резултатност за своя тим след Де′ Арън Фокс с 34 и Домантис Сабонис с 15, който направи и единствения дабъл-дабъл в срещата със 17 борби.

За "слънцата" най-резултатен бе Девин Букър - 19 точки.

Следващият мач на Сакраменто е у дома срещу Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.

Преди няколко дни отборът на Майк Браун отпадна на четвъртфиналите в In-Season турнира след поражение от Ню Орлиънс Пеликанс. Финикс има баланс от 12 успеха и 10 загуби в първенството на НБА. "Слънцата" бяха елиминирани в новия турнир от Лос Анджелис Лейкърс.