Александър Зверев продължава на 1/4-финалите на тенис турнира в Хамбург

Александър Зверев
09:58, 27.07.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Надеждата на домакините Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Хамбург на клей от сериите АТП 500 с награден фонд 1 831 515 евро, след като победи във втория кръг сънародника си Максимилиан Мертерер с 6:3, 7:5.

Мачът между двамата продължи час и 18 минути. Зверев, който е поставен под №4 в схемата на турнира, направи два пробива в първия сет в първия и последния му гейм за 6:3. Втората част бе по-равностойна, като Мертерер дори успя да се върне в играта, след като изоставаше с 1:4, но изравни геймовете. Той обаче загуби решаващия гейм при 5:6, когато сервираше, за да вкара частта в тайбрек.

В битка за топ 4 на турнира Александър Зверев ще играе срещу французина Люка ван Аш, който се наложи над испанеца Алехандро Давидович Фокина с 3:6, 7:6 (5), 6:4.

В осминафиналите на турнира ще играят първите трима поставени в схемата - норвежецът Каспер Рууд, Андрей Рубльов от Русия, който се състезава под неутрален флаг, и италианецът Лоренцо Музети.

Жоао Енрикеш: Ще направим всичко възможно да отстраним Лудогорец