Алкарас не остави никакви шансове на Зверев и триумфира в Мадрид

20:43, 08.05.2022
Чете се за: 01:57 мин.
карлос алкарас отново надви циципас осигури дебют топ

19-годишният Карлос Алкарас детронира Александър Зверев и е новият шампион на турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

Във финалния сблъсък испанецът тотално надигра своя съперник, побеждавайки го с 6:3, 6:1 за малко повече от час игра.

По този начин Алкарас спечели своята четвърта титла от началото на сезона и общо пета в кариерата си, като роденият в Мурсия тенисист продължава да няма загуба на ниво АТР, когато става въпрос за финални срещи.

Днес двубоят започна с изявено предимство за младия испанец, който можеше да пробие още в четвъртия гейм, но Зверев успя да се измъкне и стигна до 2:2 гейма. Логичното обаче се случи в шестия гейм, когато Алкарас реализира втория си брейкбол, за да поведе с 4:2. До края на сета Карлос нямаше проблеми и затвори успешно първата част след 6:3.

Във втората пък двамата си размениха по един гейм в началото, след което испанецът направи серия от пет поредни, с което и триумфира заслужено в срещата. Тежката вечер за Зверев пък завърши с две поредни грешки, с които той на практика предаде мача на своя съперник, след като пред това беше отразил три мачбола.

С триумфа си в Мадрид Карлос Алкарас ще продължи да се изкачва в световната ранглиста, като от утре той ще е под №6 в подреждането, което ще бъде негов нов личен рекорд.