Андрей Рубльов се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Хонконг

В спор за място на финала руснакът ще се изправи срещу китаеца Цзюнчън Шан

Андрей Рубльов
15:14, 05.01.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Андрей Рубльов (Русия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Хонконг от сериите АТР 250. В спор за място на финала руснакът ще се изправи срещу китаеца Цзюнчън Шан.

Рубльов преодоля на четвъртфиналите осмия поставен Артюр Фис (Франция) с 6:4, 1:6, 6:2 за час и 53 минути игра. Един пробив му бе достатъчен, за да спечели първия сет, но във втората част стартира лошо, изостана с 0:5 и след 1:6 допусна изравняване. Началото на третия сет бе с обратен знак за Андрей Рубльов, който поведе с 3:0 и затвори мача при 6:2.

Цзюнчън Шан елиминира американеца Франсис Тиафо след 6:4, 6:4 в двубой, продължил час и 30 минути.

Австриецът Себастиан Офнер и Емил Руусувуори от Финландия ще играят в другия полуфинал. Офнер отстрани испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 6:4 след час и 25 минути игра, а Руусувуори се наложи над руснака Павел Котов с 6:3, 7:6(4).

Финландският тенисист изигра убедителен първи сет, но във втората част изпусна аванс от 5:3. Котов изравни за 5:5 и поведе с 6:5, но Емил Руусувуори успя да стигне до победата след час и 49 минути игра.