Андрея Дяксова зае пето място на Световното по ски ориентиране до 23 години

андрея дяксова зае пето световното ски ориентиране години
Снимка: БФ Ски ориентиране
17:49, 10.02.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Андрея Дяксова се нареди на пето място на световното първенство по ски ориентиране до 23 години в Норвегия.

Българката се справи отлично с маршрута на средната дистанция и се класира на престижното 14-о място при жените в 3-ия кръг от световната купа.

Дяксова финишира за време 44:24 минути - на 4:25 от победителката, спечелила и първото място на същата дистанция на европейския шампиоинат седмица по-рано, Дейзи Кудре Шнидер (Естония).

Другата ни представителка Калина Недялкова, също кара добре и зае 32-та позиция за световната купа, като остана на 9:36 мин от победителката.

Президентството: Държавният глава високо цени подкрепата на стратегическите партньори на България САЩ и Великобритания в борбата с корупцията