Арсенал потегли с победа във Висшата лига

23:54, 05.08.2022
арсенал потегли победа висшата лига
Снимка: Туитър

Отборът на Арсенал започна с победа новия сезон в английската Висша лига, след като надигра с 2:0 като гост тима на Кристъл Палас.

Габриел Мартинели даде аванс на "топчиите" в 20-ата минута, когато футболистите на Микел Артета изпълниха заучено ъглов удар, при който центрирането стигна до Олександър Зинченко, а той от своя страна насочи с глава топката към вратарското поле, където Мартинели се извиси и прати кълбото в мрежата на Палас за 1:0.

Този резултат се задържа до 85-та минута, когато Букайо Сака опита остро центриране отдясно, но при опита си да изчисти Марк Гехи прати топката в собствената си врата за крайното 2:0.

По този начин "артилеристите" взеха частичен реванш за загубата с 0:3 при последната им визита на "Селхърст Парк" в края на миналия сезон, която на практика ги лиши от място в топ 4 и участие в Шампионската лига през този сезон.

В следващия кръг Арсенал излиза за първото си домакинство през новия сезон, а съперник на тима ще бъде Лестър.

Крситъл Палас пък го очаква тежка задача, тъй като отборът на Патрик Вийера ще гостува на Ливърпул на "Анфлид".