Арсенал се "закотви" на четвъртото място във Висшата лига след минимален успех над Астън Вила

арсенал закотви четвъртото висшата лига минимален успех астън вила
17:03, 19.03.2022
Чете се за: 00:47 мин.

Отборът на Арсенал постигна важна победа с минималното 1:0 над Астън Вила в двубой от 30-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в срещата на "Вила Парк" реализира Букайо Сака в 30-ата минута с удар от границата на наказателното поле, който свари неподготвен стражът на домакините Емилиано Мартинес.

По този начин съставът на Микел Артета се затвърди на четвъртото място в класирането с актив от 54 точки, на 4 пункта преднина пред петия Манчестър Юнайтед. Астън Вила пък е девети с 36 точки.

Румен Кънчев: Срещата Петков - Остин показа, че всичко е в ръцете на българската държава
Асен Василев: Преговори за нов договор с "Газпром" няма да има