Артур Казо стартира с обрат срещу Марин Чилич на турнира в Шанхай

от Вяра Илиева
12:06, 02.10.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Снимка:

Въпреки трудното начало, Артур Казо успя да се върне в играта и да отстрани Марин Чилич в два сета - 6:4, 6:4 в първия кръг на ATP 1000 турнира в Шанхай.
След като изоставаше с 0:3, французинът намери верния път към успеха и се наложи над 35-годишния хърватин, който в момента заема едва 212-а позиция в световната ранглиста.

Чилич бързо поведе на 92-ия в света французин, но Казо успя да повиши нивото си на игра, за да обърне развоя и да вземе сета с 6:4. Той допусна само една точка за пробив в следващите си девет сервис-гейма.
Пробив в петия гейм на втория сет вдъхнови Казо да завърши четвъртия си мачбол с ас при 219 км/ч.

В следващия кръг той ще се изправи във френски дуел за първи път срещу финалиста от турнира в Токио Юго Умбер. Поставеният под номер 16 в схемата в Шанхай Умбер, загуби вчера от сънародника си Артур Фис мача за титлата.

За втория кръг се класираха още трима французи. Гаел Монфис победи Дамир Джумхур от Босна и Херцеовина с 6:4, 6:3. Артур Риндеркнех се наложи над Райли Опелка с 6:4, 7:6, а Александър Мюлер отстрани Лука Нарди с 2:1.