11:52, 18.06.2020
Чете се за: 00:24 мин.
Европейски футбол
атлетико мадрид вкара осасуна

Отборът на Атлетико (Мадрид) спечели с разгромното 5:0 при гостуването на Осасуна в мач от 29-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Головете вкараха Жоао Феликс (27 и 56 мин), Маркос Йорентe (80), Алваро Мората в 83-ата и Яник Ферейра-Караско в 88-ата минута.

Така Атлетико се изкачи на четвърто място в класирането, което дава квота за европейската Шампионска лига.

При гола на Мората се наложи намеса на системата за видео повторения след съмнения за засада, заради което попадението първоначално бе отменено. След преглед обаче голът бе признат.

В класирането води Барселона с 64 пред Реал Мадрид с 59, но и мач по-малко, следват Севиля с 51 т. и Атлетико (Мадрид) с 49. На пето място е Реал (Сосиедад) с 47, т, но тази вечер тимът гостува на Алавес.