Австралия премахва лика на британския монарх от банкнотите си от 5 долара. Досега върху тях беше изобразена покойната кралица Елизабет Втора.
От австралийската централна банка съобщиха, че са решили вместо новия крал Чарлз Трети, да печатат банкноти с образа на прочути представители на коренното население.
Банкнотите от 5 австралийски долара бяха единствените от австралийската валута, върху които беше кралицата. Въпреки недоволството сред част от австралийците, страната продължава да бъде конституционна монархия, чиито държавен глава е Чарлз Трети.
През 99-та в страната гласуваха на референдум, в който Австралия се размина на крачка от това да стане парламентарна република.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели