Байерн Мюнхен победи последния в Германия

Байерн Гройтер Фюрт
08:46, 25.09.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Байерн Мюнхен победи последния в Бундеслигата Гройтер Фюрт с 3:1 в откриващия мач на 6-ия кръг в немския елит. Баварците успяха да вземат три точки, независимо, че играха с човек по-малко почти цяло полувреме.

Томас Мюлер даде преднина на шампионите, а Йозуа Кимих удвои. Бенжамен Павар бе изгонен, но това не спря Байерн Мюнхен. Себастиен Грисбек си отбеляза автогол, а Седрик Итен вкара почетното попадение за домакините.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман наложиха натиск от самото начало на срещата и постоянството им се отплати в 10-ата минута. Томас Мюлер изведе “баварците” след точен удар до лявата греда на противниковата врата и направи резултата 1:0.

След половин час игра гостите отново се разписаха. Йозуа Кимих отбеляза третото си попадение в рамките на две шампионатни срещи. Германецът стреля прецизно извън наказателното поле и преодоля противниковия страж за 2:0.

Роберт Левандовски пропусна да се разпише. Нападателят атрактивно засече центриране от корнер с пета, но топката се отби от напречната греда.

След почивката домакините погледнаха по-смело към вратата на Мануел Нойер и след грубо влизане в краката на противников играч Бенжамен Павар получи директен червен картон в 48-ата минута.

Въпреки изгонения играч, гостите стигнаха до ново попадение. Себастиен Грисбек изпрати топката в собствената си врата, в опит да пресече центриране от пряк свободен удар.

В 87-ата минута Седрик Итен отбеляза почетно попадение за домакините, след като засече с глава центриране на Тимоти Тилман.

Байерн Мюнхен остава на върха в класирането с актив от 16 точки. Гройтер Фюрт продължава да е на последната позиция със само една точка.