Байерн Мюнхен претърпя поражение при гостуването си на Щутгарт

Щутгарт ще се опита да задмине баварците в класирането още идния кръг

18:35, 04.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
щутгарт мина айнтрахт отново изравни байерн второто бундеслигата

Щутгарт победи Байерн Мюнхен с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Гол от дузпа на Хари Кейн не помогна на играчите на Томас Тухел да избегнат поражението.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута. Леонидас Стергиу бе изведен в наказателното поле и копна топката покрай Мануел Нойер за 1:0.

Преди почивката баварците получиха дузпа за нарушени на Валдемар Антон срещу Серж Гнабри. Хари Кейн отбеляза 44-ия си гол за сезона от бялата точка.

След почивката възпитаниците на Себастиан Хьонес възобновиха преднината си. Ву-Йонг Джонг засече с глава центриране във вратарското поле на Силас. Двамата футболисти, появили се на терена от резервната скамейка, комбинираха за попадението.

След като се отчете с асистенция Силас успя да запише името си сред голмайсторите в добавеното време. Конгоанецът стреля по земя извън наказателното поле.

Байерн Мюнхен остава на второто място в класирането с актив от 69 точки, докато Щутгарт е трети с два пункта по-малко.