България на върха в отборното класиране от Световния боксов тур в Марибор

трима българи финал световния боксов тур марибор
Снимка: БФ Бокс
19:46, 29.10.2022

Страхотното представяне на родните боксьори в Марибор, донесе още един отличен резултат за България.

След края на първенството, което е от Световния боксов тур и има сребърен статут, страната ни зае и първото място в отборното класиране. То стана факт, благодарение на четирите титли, осигурени за нашия състав.

На ринга в словенския град шампиони за България станаха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (63.5 кг) и Рами Киуан (75 кг).

Те спечелиха златните медали в днешния последен ден на надпреварата. Освен тях, с титла си тръгва и Ергюнал Себахтин. Националът ни не успя да вземе участие в категория до 48 килограма, тъй като останалите боксьори, които се бяха записали за турнира, отказаха да се качат на ринга.

Русия обвини Великобритания за взривяването на газопроводите "Северен поток"