България отстъпи на Русия след петгеймова битка

19:26, 20.05.2018
Чете се за: 00:27 мин.
Национални отбори

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи на Русия с 2:3 (14:25, 25:21, 21:25, 31:29,11:15) във втората контролна среща между двата тима, която се игра в Москва.

С най-голям точков актив за "лъвовете" беше Розалин Пенчев със 17 точки. Тодор Скримов завърши с 15.

За Русия се отличи Дмитрий Мусерски със 17 точки.

Утре волейболистите на България отпътуват за Нинбо (Китай), където от 25 до 27 май ще вземат участие в турнир от първия уикенд на Волейболната лига на нациите. Там националите ще се изправят срещу домакините от Китай, Аржентина и САЩ.

Руският отбор, воден от Сергей Шляпников, стартира участието си в група З от първия уикенд на Лигата с мач срещу Канада на 25 май в Краков (Полша). Във втория уикенд Русия ще играе на турнира в група 5 в "Арена Армеец" срещу България, Сърбия и Австралия.

Още Национални отбори

Нов грешен ход за юношите до 18 години на Евроволей 2024
19:25, 15.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров посрещна маричанките, които станаха европейски шампионки по волейбол до 18 години
16:08, 15.07.2024
Антонина Зетова пред БНТ: Без талант и упоритост няма как да се случат нещата (ВИДЕО)
Чете се за: 03:27 мин.
Първа загуба за България на еврошампионата по волейбол до 18 г.
20:00, 14.07.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Любомир Ганев: Нямам думи, това е огромен успех на българския волейбол
22:58, 13.07.2024
Димана Иванова бе определена за "Най-добър играч" на европейското първенство по волейбол
Чете се за: 01:00 мин.
Българските волейболистки U18 се класираха на финала на европейското първенство за тази възраст
22:14, 12.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Три от три за българските национали U18 на домашното ЕП по волейбол за тази възраст
20:04, 12.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.