България разгорми Австрия на старта на Европейското първенство по минифутбол в Словакия

българия разгорми австрия старта европейското първенство минифутбол словакия
Снимка: БА Минифутбол
18:37, 04.06.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Българският национален отбор имаше трудно, но сладко начало на участието си в Европейското първенство по мини футбол в Кошице, Словакия. "Лъвовете" надиграха с 4:1 състава на Австрия в нелек мач и стартираха с важни 3 точки.

Срещата започна доста равностойно, като особено много положения пред отборите нямаше. Когато изглеждаше, че на почивката ще се оттеглим без голове, Веселин Филипов засече акробатично центриране отляво и след лек рикошет топката изненада съперника за 1:0 в 24-ата минута.

Макар вече и водещи в резултата, българите срещнаха сериозен отпор от съперника след почивката. Ангел Рахов оформи 2:0 в 42 -ата минута след грешка на съперника в центъра и отличен пас на Спас Милушев.

Само секунди по-късно Сърджан Савич обаче намали и върна интригата. Рисковете, които поеха в атака австрийците, обаче бяха наказани при нова тежка индивидуална грешка, когато Илиан Генадиев направи 3:1 в 47-ата минута.

Малко след това и Спас Милушев успя да се разпише и да оформи крайното 4:1 в полза на България.

Вторият мач на България от група "С" е на 6 юни от 19:30 (20:30 българско време) срещу отбора на Грузия. На 7 юни ще изиграем и последния си мач от груповата фаза срещу отбора на Черна гора, от 16:15 (17:15 българско време) часа местно време.

Украинските служби са влезли в контакт със защитниците от "Азовстал"
Временно управляващият посолството на Република Северна Македония в София бе извикан на разговор в МВнР