08:22, 26.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
българия балканска титла мотоциклетизма
Снимка: БФ Мотоциклетизъм

Пистовите български състезатели по мотоциклетизъм спечелиха отборната титла от BMU Euro road racing за този сезон, след като събраха над 1000 точки и изпревариха съставите на Румъния и Турция с огромна преднина.

В индивидуалното класиране Мартин Чой от „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“ остана втори в клас Superbike, след като в последния кръг за сезона инцидент в началото на състезанието му попречи да се бори за титлата.

Трети в същия клас пък се нареди Милен Георгиев от „СБ мото рейсинг тийм“ с „Yamaha“, който пък триумфира в последния кръг за шампионата.

В клас F 600 Ангел Траков претърпя инцидент по време на тренировките заради който не успя да кара своята титулярна машина и да вземе максимум точки и в крайна сметка също се нареди трети в крайното подреждане. В същия клас Аспарух Йорданов направи отлично състезание на Серес, като завърши на 2-ро и 3-то място събота и неделя.

Във F 1000 Цветелин Пенчев успя да запази преднината си пред Слободан Ивчевски от Северна Македония и така си подпечата третото място в класирането за сезона.

Отстраниха от длъжност служителя на МВР, блъснал дете на пешеходна пътека, шофирал е с 0,5 промила