България с три медала след първия ден на Световното военно първенство по ски

11:19, 30.03.2023
Чете се за: 01:35 мин.
българия три медала първия ден световното военно първенство ски

Българските състезатели спечелиха общо три медала в първия ден на Световното военно първенство по ски, което стартира вчера в Боден, Швеция.

Две от тези отличия дойдоха в средната дистанция на надпреварата по ски ориентиране, където редник Станимир Беломъжев спечели сребро при мъжете, а цивилен служител Антония Григорова завоюва бронз при дамите.

Малко по-късно пък още един бронз за България осигури младши сержант Владимир Илиев в мъжкия спринт в биатлона на 10 км. Спортист №1 на България за 2019 година финишира за 26:36.6 минути, оставайки на малко повече от половин минута зад победителя Андрейс Расторгуевс от Литва.

В надпреварата участие взе и бившият български национал - лейтенант Красимир Анев, който се нареди 47-и на изоставане от близо 6 минути спрямо Расторгуевс.

В спринта на 7.5 км при жените в биатлона пък редник Милена Тодорова завърши 29-а, финиширайки на 3:29.5 минути от златната медалистка Лиза Тереза Хаузер от Австрия.