Българските боксьори спечелиха 3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала от турнира по бокс за юноши в Констанца.
Под наставленията на олимпийския шампион Петър Лесов и Фикрет Ереджебов талантите ни направиха много силен турнир, като достигнаха до 8 финала от 12 участника.
В Констанца на ринга се качиха:
Антонио Дамянов (46 кг), Ангел Самуилов (48 кг), Ангел Димитров (50 кг), Янко Илиев (52 кг), Владимир Давидов (54 кг), Рашо Данг (57 кг), Александър Гърбев (60 кг), Руси Пешев (63 кг), Сами Халил (66 кг), Стефан Димитров (70 кг), Стоян Петров (80 кг), Иван-Ангел Янкулски (+80 кг).
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Чепеларе посреща елита на спускането с първия кръг от Maxxis BG Downhill Series 2026
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"