ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

България U18 загуби на старта на световното по хокей на лед в дивизия 2

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
Спорт

Сърбия се наложи с 4:1 над родните състезатели в Зимния дворец в София.

хокей на лед лого шайба
Снимка: БГНЕС
Слушай новината
00:00
00:00

Националният тим на България стартира със загуба от Сърбия с 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) участието си на световното първенство по хокей на лед до 18 години - дивизия 2, група Б, който се провежда в Зимния дворец в София.

Родният тим бързо се оказа изоставащ в резултата още след пет минути игра в първата част, когато Фолич откри резултата. Сърбите направиха своя удар във втория период след попадения на Милош Агич и Максим Миликич. България показа характер в третата част и в 12-та минута Георги Крушички откри головата сметка на тима, като се разписа при числено предимство на отбора на леда. В асистенцията участваха Тино Томов и Даян МакМълин. В самия край на срещата Данило Кръстин оформи на празна врата крайното 4:1 за съперника.

Утре България ще играе втория си мач срещу Испания, който отново е в 20 часа. Родният тим е на четвърто място в класирането за момента.

По-рано през деня Белгия започна участието си с убедителен успех срещу Австралия с 8:4. Във втората среща Испания победи Китайско Тайпе с 5:1.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?