България завърши с победа участието си в Дивизия А на Евробаскет 2022 за жени до 20 години

българия завърши победа участието дивизия евробаскет 2022 жени години
Снимка: БФ Баскетбол
16:03, 16.07.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Българският национален отбор по баскетбол за жени до 20 години постигна първа победа на европейското в Дивизия А.

В последния си мач в елитната група българските момичета се наложиха над Ирландия със 70:53 и така завършиха на 15-о място Европа.

Първата четвърт бе равностойна, но до почивката момичетата ни дръпнаха с 8 точки на своя съперник. До края на третата четвърт състезателките на Лъчезар Коцев и Гергана Славчева успяха да затвърдят превъзходството си и нямаха проблем до края да удържат победата.

Златка Маданкова завърши с 21 точки и 10 борби, Илияна Георгиева добави 15 и 10 борби, 11 и 10 вкараха съответно Борислава Денчева и Виолета Григорова, която записа и 9 борби.

Георги Петков попадна в групата на Славия за неделното гостуване на Черно море
Урсула фон дер Лайн към Северна Македония: Това беше историческа възможност и вие се възползвахте