Българските националки по тенис до 16 г. завършиха на второ място на турнир от Европейската зимна купа

Девойките се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа

Български национален отбор по тенис за девойки до 16 години
Снимка: Българска федерация по тенис
22:25, 04.02.2024

Девойките на България до 16 г. завършиха на второ място на турнира от Европейската зимна купа в Португалия.

Във финалната среща българките отстъпиха драматично с 1:2 победи от Испания. Преди този мач нашите момичета победиха Белгия и Естония и се класираха за финалите на най-добрите осем отбора Европа в Брест (Франция).

България е в състав Брияна Иванова (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора), Валерия Гърневска (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) и Александра Рангелова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) с треньор Александър Михайловски.

Александра Рангелова спечели срещата си на сингъл с 6:4, 6:4, а след това Брияна Иванова отстъпи с 0:6, 7:6(1), 0:6.

В решаващата среща на двойки Брияна Иванова и Александра Рангелова загубиха след шампионски тайбрек с 5:7, 6:4, 8-10.

Елитът на сабя жени идва в Пловдив за последната Световна купа за сезона
08:21, 17.05.2024
17 май - Ден на българския спорт
08:05, 17.05.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Зеленски отиде на фронтовата линия на фона на спекулации за съдбата на Залужни
Юношите на България до 16 г. завършиха на шесто място на Европейската зимна купа по тенис