Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“

19 от тях са златни, 27 сребърни и 48 - бронзови

таекуондо лого
14:34, 23.04.2024

Още 104 отличия (29 златни, 27 сребърни и 48 бронзови) спечелиха българските състезатели във втория ден на 15-о издание на международния турнир по олимпийско таекуондо "Херея Оупън", който се проведе в столичната "Асикс Арена".

При мъжете до титлите стигнаха състезателите на клуб Рамус - Божидар Аврамов (68 кг) и Виктор Георгиев (63 кг), както и представителите на Кондор и Феникс Александър Гълъбов (58 кг) и Алекс Георгиев (80 кг). При дамите злато взеха спортистистките на клуба домакин от Херея Цвети Добрева (57 кг) и Анелия Асенова (53 кг).

Клуб Херея оглави челното място в общото класиране при мъже/жени и юноши/девойки, клас В, както и в клас В (бейби, деца I и II, кадети и юноши и девойки). В клас А лидер отново е клуб Херея.

С почетни плакети бяха отличени най-добрите рефери на състезанието. Съдийството беше поверено на най-добрите 21 международни съдии, част от тях са били на най-престижните турнири - от веригата Гран При, на европейски и световни първенства.

Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА