Интер лого топка
10:53, 01.06.2022
Чете се за: 02:30 мин.
Европейски футбол

Българският юношески национал Никола Илиев донесе шампионската титла на отбора на Интер (Милано) при младежите или Кампионато Примавера (до 19 години), както е известно в Италия и по света.

Във финалната среща Интер се наложи с 2:1 над Рома след продължения, като роденият в Русе нападател беше точен в 97-ата минута, оформяйки крайния резултат. Финалната среща се състоя на стадион "Мапей" в Реджо Емилия.

Отборът на Рома поведе в резултата в 70-ата минута, когато Хавиер Викарио се извиси и вкара с глава зад вратаря Уилям Ровида. Интер отвърна 10 минути по-късно чрез Чезаре Касадей, който не остави шансове на вратаря на Рома след перфектно подаване на Франко Карбони.

Мачът отиде в продълженията и в тях блесна головият нюх на Никола Илиев. Най-напред той удари горната греда, но в 97-ата минута след чудесна комбинация с другата резерва Ян Зуберек прониза стража на римляните Мастрантонио.

До края на мача отборът на Рома, воден от Алберто де Роси, упражни сериозен натиск, но защитата на Интер не допусна попадение. Така Интер, този път воден от Кристиан Киву, печели шампионската титла при 19-годишните за 10-и път и става първият клуб, който стига тази бройка трофеи в първенството Primavera1.

Авторът на първия гол за Интер Чезаре Касадей пък беше избран за играч на мача.

Така Никола Илиев става третият българин, който е шампион в юношеска възраст в Западна Европа тази година. Най-напред Неджиб Хаджъ триумфира с титлата на Германия при 17-годишните с отбора на Шалке’04, а след това Димо Кръстев вдигна Купата на Италия в същата възраст до 19 години с отбора на Фиорентина.

Чете се за: 01:57 мин.
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
Чете се за: 02:35 мин.
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Американски изтребители F-35 се присъединиха към охраната на българското въздушно пространство