Балкан (Ботевград) се справи лесно с Берое у дома

21:05, 10.01.2022
балкан ботевград справи лесно берое дома
Снимка: БК Балкан (Ботевград)

Отборът на Балкан (Ботевград) записа убедителна победа със 106:78 като домакин срещу Берое (Стара Загора) в среща от Националната баскетболна лига (НБЛ).

Домакините започнаха много силно срещата в "Арена Ботевград" и след първите 10 минути вече си бяха осигурили аванс от 27:13.

Последваха равностойни минути, в които разликата постоянно се променяше, но въпреки това отборът на Балкан държеше нещата под контрол, като преди решителната част имаше аванс от 69:59.

В последната четвърт обаче баскетболистите на Небойша Видич се развихриха и реализираха цели 37 точки, за да оформят и крайния резултат 106:78.

По този начин отборът от Ботевград записа своя пети пореден успех в първенството през сезона, а това бе и първият случай, в който тимът премина границата от 100 точки през кампанията.

Най-резултатен за победителите стана ДеВон Уошингтън със своите 19 точки, а Станимир Маринов добави 18. Капитанът Димитър Димитров пък завърши с 16 пункта.

За гостите Седариан Рейнс се отчете с 20 точки, а Антон Куук реализира 18.

В класирането Балкан е 2-то място с баланс 9-3, докато Берое заема 5-та позиция с 6-6.