Барса победи последния в Ла Лига и диша във врата на Атлетико

09:06, 16.03.2021
Чете се за: 00:29 мин.
Европейски футбол
барса победи последния лига диша врата атлетико

Отборът на Барселона очаквано победи като домакин гостуващия състав на Уеска с 4:1 в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига и съкрати аванса на лидера в класирането Атлетико (Мадрид) на 4 точки.

Двубоят на "Камп Ноу" бе по-специален за Лионел Меси, който снощи записа рекордна 767-а среща с екипа на каталунците и изравни постижението на Шави Ернандес.

Барса откри резултата в 13-ата минута чрез попадение на аржентиския гении, а в 35-ата минута Антоан Гризман даде комфортен аванс на каталунците с втори гол в срещата.

Радостта за испанския гранд бе кратка, тъй като в края на първата част последния в класирането състав на Уеска намали резултата след точно изпълнена дузпа от Рафаел Мир.

През второто полувреме Барселона окончателно уби интригата в мача след попадение на Оскар Мингеса в 53-ата минута, а в края на срещата Меси отбеляза втория си гол за крайното 4:1.