08:41, 14.10.2022
Чете се за: 02:52 мин.
Барселона, Везенков, баскетбол
Снимка: АРХИВ

Отборът на Барселона записа първа победа през настоящия сезон в Евролигата. Тимът на старши треньора Шарунас Ясикевичус победи Реал Мадрид със 75:73 (24:15, 16:15, 23:22, 12:21) в драматичен сблъсък от втория кръг на най-комерсиалния клубен европейски турнир.

По този начин каталунците записаха първия си успех за кампанията, след като в откриващия кръг загубиха от Александър Везенков и Олимпиакос в "Палау Блауграна".

Барселона имаше аванс от 17 точки в началото на последната четвърт. Гостите от Мадрид обаче успяха да се върнат в мача чрез страхотна серия в последните минути от срещата.

"Белите" скъсиха дистанцията до само две точки при 75:73 след важни изяви на Габриел Дек, а благодарение на нелепа грешка на Нико Лапровитола при вкарването на топката в игра "кралският клуб" получи възможност да открадне победата. Стрелбата от тройката на Серхио Люл обаче не намери коша и по този начин Барса успя да задържи победата в своите ръце.

Отборът на Панатинайкос постигна дебютна победа през новия сезон в Евролигата. "Детелините" стигнаха до труден успех със 77:75 (18:24, 24:14, 15:18, 20:19) над Цървена звезда при гостуването си в Белград. Мариус Григонис завърши със 17 точки за победата на ПАО. Артурас Гудайтис наниза още 12 точки, а Матеуш Понитка приключи двубоя с 10.

Монако продължава страхотната си серия от началото на сезона във всички турнири. Тимът на Саша Обрадович постигна втория си пореден успех в Евролигата, след като се наложи с 95:92 (12:20, 24:15, 22:25, 24:22, 13:10) над шампиона в турнира Анадолу Ефес след продължение.

Майк Джеймс приключи срещата с 19 точки и 4 асистенции, Алфа Диало прибави 15 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Адриен Морман и Донатас Мотиеюнас се разписаха с по 14.

Уил Клайбърн бе над всички за Анадолу Ефес, като стрелецът завърши с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции за 43 минути на терена.

Уест Хям и Юргорден (Швеция) си гарантираха участие в следващия кръг на Лигата на Конференциите