Барселона победи Партизан в Белград в баскетболната Евролига

Испанският гранд Барселона допусна домакинска загуба от АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 74:75 в среща от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.
Снимка: АРХИВ
12:13, 29.03.2023
Чете се за: 03:00 мин.

Испанският Барселона победи Партизан с 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) като гост в сръбската столица Белград в двубой от 31-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 21-ия си успех за сезона Барселона заема третата позиция във временното класиране и е един от четирите състава, които вече си осигуриха място в плейофите на турнира заедно с Олимпиакос, Реал Мадрид и Монако. Партизан е седми към момента с актив от 17 успеха и 14 поражения.

Сръбският тим имаше преднина от 1 точка на почивката – 45:44, но с по-силна трета част, гостите от Испания поведоха с 66:58 преди последните 10 минути. Най-резултатен за успеха на каталунския гранд бе Николас Лапровитола с 25 точки и 7 асистенции, а за Партизан Данте Екзъм завърши с 24 точки.

Настоящият шампион в Евролигата Анадолу Ефес постигна 15-а победа от 31 изиграни мача. Турският отбор победи като домакин в Истанбул Армания Олимпия Милано от Италия с 89:69 (22:16, 25:16, 21:16, 21:21) и остава на десето място в подреждането. Армани Олимпия Милано вече е 12-и с актив 14-17. Шейн Ларкин отбеляза 18 точки и 5 асистенции за домакините, а за италианския състав Тимоте Луваву-Кабаро се включи с 19 точки и 6 борби.

В Испания местният Баскония надделя над германския АЛБА Берлин с 93:87 (25:24, 19:24, 24:19, 25:20) в друг мач от 31-ия кръг. Баскония е осми с 16 успеха и 15 загуби, докато АЛБА заема предпоследното, 17-о място с актив 9-22. С най-много точки за победата се отчете Майк Коцар с 23 точки, 10 борби и 3 асистенции.

Израелският Макаби Тел Авив надигра Виртус Болоня (Италия) със 111:80 (28:13, 34:20, 25:20, 24:27). Победата бе 18-а за Макаби, който държи шестото място, а Виртус Болоня се смъкна на 14-а позиция с актив 13-18. Дарън Хилиард допринесе за домакините с 16 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Панатинайкос се справи с германския Байерн Мюнхен с 86:776 () като домакин в Гърция в друг мач от кръга. Успехът бе едва 11-и за гръцкия гранд след 31 изиграни двубоя и му отрежда 16-ото място. Байерн е 15-и във временното класиране със същия актив. Йоргос Папаянис реализира 24 точки и 11 борби за домакините, а за германския тим Андреас Обст се включи с 12 точки, 3 борби и 6 асистенции.

Незрящ фермер спаси стопанството си след намесата на "Бразди"