Барселона с убедителен успех срещу Жалгирис в първия им четвъртфинален дуел в Евролигата

09:16, 27.04.2023
барселона убедителен успех жалгирис първия четвъртфинален дуел евролигата

Баскетболният отбор на Барселона започна с убедителна победа участието си в четвъртфиналите на Евролигата, след като надигра с 91:69 у дома литовския Жалгирис.

"Каталунците" превъзхождаха своя съперник в почти всички отношения, като най-голямото им предимство беше в успеваемостта при стрелбата за три точки, където домакините завършиха с 14/26, докато литовците имаха едва 2/13.

В крайна сметка домакините не изпуснаха водачеството в нито един момент от срещата, а в заключителните минути преднината им дори се доближи до 30 точки при 91:65.

Сертач Шанлъ стана най-резултатен за победителите със своите 17 точки, а капитанът Никола Миротич добави 15.

За гостите от Жалгирис пък Игнас Браздейкис завърши с 14 пункта, а Довидас Гиедрайтис вкара 10.

Четвъртфиналната серия между двата тима продължава с мач в Литва в петък (28 април), а нова победа за Барселона ще изправи тима във "Финалната четворка" на Евролигата за трета поредна година.

Успех за Жалгирис пък ще означава, че победителят в серията ще трябва да бъде определен в трети решителен мач, който ще се изиграе отново в Барселона на 3 май (сряда).

Оля Ал-Ахмед: Семейството ми в Судан попадна в центъра на боевете, евакуира се много трудно
Обработка на площи срещу комари в Русе - с какви препарати се извършва?