Барселона си осигури място във финалната четоворка на Евролигата след трети последователен успех над Жалгирис

23:30, 03.05.2023
барселона осигури финалната четоворка евролигата трети последователен успех жалгирис

Отборът на Барселона стана първият сигурен участник във финалната четворка на баскетболната Евролига през този сезон, след като затвори четвъртфиналната серия срещу Жалгирис с 3-0 победи.

В мач №3 от сблъсъка "каталунците" се наложиха със 77:66 като гости в Кауанас и по този начин ще се завърнат в същата тази зала само след малко повече от две седмици, защото именно там ще се проведат полуфиналите, мачът за 3-о място и големият финал в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол.

Тази вечер в Литва баскетболистите на Барса отново показаха, че са по-добри от своите съперници и въпреки че имаха само три точки аванс на почивката след нея испанците заиграха по-добре и влязоха в последната четвърт с преднина от 13 пункта при 61:48.

В рамките на последните 10 минути гостите контролираха преднината си и напълно заслужено станаха първия тим, който си осигурява мястото във финалната четворка на Евролигата.

Ян Весели и Томаш Саторански станаха най-резултатни за победители с по 14 точки, а Майк Тоби добави 13.

За домакините от Жалгирис най-добър бе капитанът Едгарас Улановас със своите 13 пункта, а Лауринас Бирутис добави 12.

Айнтрахт Франкфурт удари Щутгарт и стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия