Барселона си осигури място във финалната четоворка на Евролигата след трети последователен успех над Жалгирис

23:30, 03.05.2023
барселона осигури финалната четоворка евролигата трети последователен успех жалгирис
Снимка:

Отборът на Барселона стана първият сигурен участник във финалната четворка на баскетболната Евролига през този сезон, след като затвори четвъртфиналната серия срещу Жалгирис с 3-0 победи.

В мач №3 от сблъсъка "каталунците" се наложиха със 77:66 като гости в Кауанас и по този начин ще се завърнат в същата тази зала само след малко повече от две седмици, защото именно там ще се проведат полуфиналите, мачът за 3-о място и големият финал в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол.

Тази вечер в Литва баскетболистите на Барса отново показаха, че са по-добри от своите съперници и въпреки че имаха само три точки аванс на почивката след нея испанците заиграха по-добре и влязоха в последната четвърт с преднина от 13 пункта при 61:48.

В рамките на последните 10 минути гостите контролираха преднината си и напълно заслужено станаха първия тим, който си осигурява мястото във финалната четворка на Евролигата.

Ян Весели и Томаш Саторански станаха най-резултатни за победители с по 14 точки, а Майк Тоби добави 13.

За домакините от Жалгирис най-добър бе капитанът Едгарас Улановас със своите 13 пункта, а Лауринас Бирутис добави 12.

Айнтрахт Франкфурт удари Щутгарт и стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия