Баскония се класира за плей-ин турнира на Евролигата след фамозна победа срещу Реал Мадрид

Отборът на българския национал Коди Милър-Макинтайър ще играе в дебютното издание на плей-ин турнира на Евролигата.

от Константин Джаркин
09:21, 06.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
реал мадрид срази алба берлин евролигата партизан удари милър макинтайър баскония остава борбата плейофите

Баскония на Коди Милър-Макинтайър победи като гост лидера в Евролигата Реал Мадрид с 95:91, за да се класира за дебютното издание на плей-ин турнира.

Американецът с български паспорт изигра пореден силен мач, като записа 4 точки и 12 асистенции.

"Белите" бяха под пара в първите минути на двубоя, достигайки аванс от 15 точки. Баскония успя до края на полувремето да намали изоставането си до 48:42.

Гостите поведоха в третата четвърт при 60:58, благодарение на тройка на Мат Костело.

Докрая на двубоя, Баскония задаваха темпото, достигайки аванс от седем точки. Реал Мадрид съумяха да съкратят тази преднина до една при 82:81 и оставащи 2:30 минути.

Силите на домакините обаче вече бяха изчерпани и така Баскония затвори двубоя за крайното 95:91.

"Бяхме малко по-добри в защита през второто полувреме, успяхме да вкараме няколко коша на бърз пробив и Маркъс беше невероятен днес", каза треньора на гостите Душко Иванович.

Ключов за победата на Баскония бе Маркъс Хауърд с 35 точки и седем тройки.

За домакините най-резултатен бе Марио Хезоня с 18 точки.

В класирането Баскония се намира на осмото място с актив от 17 победи и 16 загуби.

Реал Мадрид вече си осигуриха първото място в класирането с 26 победи и 7 загуби.

Имам няколко много тежки резерви към бъдещото служебно правителство, каза Радан Кънев
Симеон Лепичев се завърна в игра при загубата на Мелия във втората дивизия на Испания