Бастианини изпревари Мартин в последната обиколка и триумфира в Мизано

Трети в Гран при на Емилия-Романя завърши Фабио Куартараро (Monster Energy Yamaha).

Енеа Бастианини
15:29, 22.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Енеа Бастианини (Ducati Lenovo Team) изпревари Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing) в началото на последната обиколка и спечели победата в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Мизано.

Битката между Бастианини и Мартин продължи до финалите завои на Гран при на Емилия-Романя, като в последната си атака в шикан номер 4 италианецът принуди своя испански съперник да излезе широко в завоя. Ядосан от случилото се, Мартин вдигна ръка като сигнал за нарушение на правилата, но такова нямаше.

Бастианини пък завърши със спокойствие и спечели с 5.002 секунди пред испанеца, а това е резултат с голямо значение за генералното класиране. Франческо Баная (Ducati Lenovo Team), основен съперник на Мартин за титлата, отпадна шест обиколки преди края с механичен проблем, но испанецът пропусна да вземе допълнителни пет точки заради изхода на дуела в Мизано. Той води с 24 точки на Баная цели шест кръга преди края.

Иначе Мартин бе по-бърз в началото на 27-те обиколки и взе холшота в завой номер 2, но малко след това Баная го изпревари с лекота за първата позиция. Пилотът на Pramac направи нов опит за изпреварване в третата обиколка, но той отново не бе успешен.

Тримата арестувани за притежание на радиоктивния америций остават в ареста, реши съдът