Белгия победи Германия за първи път от 69 години насам

белгия победи германия първи път години насам
09:29, 29.03.2023
Чете се за: 02:47 мин.

Белгия победи като гост Германия с 3:2 в приятелски мач в Кьолн и записа първи успех над Германия от 1954 година насам.

Гостите доминираха изцяло през първото полувреме. Те поведоха с отлична контраатака с пет паса от дълбочина от собствената си половина, когато Яник Караско, непокрит и с много пространство пред себе су, откри резултата в шестата минута. Само три минути по-късно Кевин Де Бройне подаде топката към Ромелу Лукаку, който направи 2:0.

Белгийският нападател, който отбеляза хеттрик при победата с 3:0 над Швеция в първи мач от група "F" на квалификациите за Евро 2024 в петък и можеше да добави още един гол в 20-ата минута, когато разтърси гредата след силен удар с глава.

Германците, които победиха Перу с 2:0 в събота в първия си международен мач след отпадането им от световното първенство в Катар, спечелиха дузпа малко преди почивката и нападателят Никлас Фюлкруг реализира своя шести гол в шест международни мача.

Въпреки по-оживеното второ полувреме, домакините допуснаха трети гол, след като Де Бройне завърши поредната бърза атака на Белгия в 78-ата минута.

Серж Гнабри намали изоставането в 87-ата, но това не беше достатъчно, за да лиши новият треньор на Белгия Доменико Тедеско от втора победа в два мача.

"Бяхме твърде пасивни и не ги поставихме под никакъв натиск", каза селекционерът на Германия Ханзи Флик. "Белгия използва това безмилостно. Трябваше да променим малко нещата, за да намерим стабилност. Можете да видите, че имаме много работа пред себе си. Искаме да сме по-активни и се справихме по-добре след около 30 минути. За нас, с поглед към бъдещето, това е, върху което трябва да работим. Всички да работят заедно", добави той.

Чете се за: 01:10 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Владимир Николов: Много усилия и търпение бяха осмислени със спечелената титла
22:26, 26.04.2024
Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024