Берое 2016 надигра шампиона Нефтохимик 2010 за пета победа в НВЛ

Старозагорци нанесоха трета загуба на бургаския тим. Спас Байрев бе най-резултатен за Берое с 29 точки.

берое надигра шампиона нефтохимик 2010 пета победа нвл
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
21:21, 22.12.2023
Чете се за: 03:35 мин.

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха пета победа в НВЛ за мъже, след като надделяха над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (16:25, 26:24, 22:25, 25:23, 25:23) в отложена среща от четвърти кръг в зала "Младост".

Срещата бе дебютна за новите попълнения на домакините - Стилиян Асенов и Иван Раич, които заеха местата на претърпелия операция от херния Иван Станев и напусналия в посока Южна Корея Мурад Хан.

В първата част Нефтохимик бе пълен хегемон и поведе закономерно в двубоя.

Възходящата линия продължи и във втория гейм - бургазлии поведоха с 6:2, като запазиха доминацията си до 17:11. Съперникът набра инерция и постепенно скъси дистанцията, оставайки близо. Бургазлии имаха два геймбола, но не успяха да ги отразят. Началният удар и блокадата на беройци оказа своето влияние и те спечелиха частта.

В третия гейм играта бе равностойна до деветата точка, след което шампионите се откъснаха. Момчетата на Атанас Петров поведоха с 16:11, но отново, подобно на предходния гейм позволиха да бъдат настигнати. Старозагорци застанаха на само точка (16:17), но не успяха да направят нещо повече. Нефтохимик отново дръпна и остана стабилен почти до края. Съперникът опита да се върне, но не се случи нищо повече.

Решителната четвърта част тръгна под диктовката на беройци - 4:1, като доминираха до 10:6. Постепенно съперникът стопи разликата, но старозагорци отново набраха инерция. Преднината им се увеличи от няколкото поредни грешки на домакините. "Зелено-белите" продължиха да диктуват положението, но след 19-а точка двата отбора се "залепиха" един за друг. Личните грешки на бургазлии отново оказаха своето влияние и мачът влезе в тайбрек.

Там двата тима тръгнаха равностойно, постепенно гостите взеха превес. Те бяха доминиращи до самия край на мача, но бяха настигнати от домакините. Битката бе пълна до края - шампионите имаха четири гейм и мачбола, но битката продължи. Двубоят приключи след рекордното 25:23 и крайното 3:2 гейма за Берое.

Спас Байрев бе най-резултатен за успеха на своя тим с 29 точки. Трифон Лапков отбеляза 22, а Иван Латунов добави 12 за успеха.

За Нефтохимик по 24 точки записаха Бранимир Грозданов и Иван Раич, а Розалин Пенчев завърши с 22.

"Зелено-белите" са седми във временното класиране с 14 точки (5 победи, 5 загуби), бургазлии са пети в таблицата с 19 точки (6 победи, 3 загуби).

В следващия кръг Нефтохимик играе с градския си съперник Дея спорт (Бургас), а Берое с Монтана. Двубоите са на 29 декември (петък).

Христо Иванов: България не може да върви напред без да намерим технология на съгласието