Деца и тийнейджъри до 16 години в Австралия вече няма да могат ползват социалните мрежи. Забраната влезе в сила днес и е първата по рода си в целия свят.
Десет от най-големите платформи получиха нареждане да блокират достъпа за деца, в противен случай ще бъдат глобени с до 33 милиона щатски долара. Забранени за най-младите стават популярни мрежи като ТикТок, Фейсбук, Гугъл и Ютюб.
Правителството твърди, че законът е насочен срещу влиянието на вредното съдържание в интернет, но критиците предполагат, че той може да изолира уязвимите подрастващи и да тласне децата в нерегулирани кътчета на глобалната мрежа.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро