Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

БФС обяви програмата за първите четири кръга от Първа лига

от БНТ
21:56, 23.06.2022
Чете се за: 03:27 мин.
Спорт
бфс обяви програмата първите четири кръга първа лига
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз публикува датите и началните часове на двубоите от първите четири кръга на Първа лига.

Началото на новия футболен сезон у нас слагат тимовете на Ботев Пловдив и Хебър Пазарджик с мач помежду си в петък, 8 юли, от 18.30 часа на стадиона в Коматевo. В същия ден, но от 21.00 часа, шампионът Лудогорец гостува на Септември в София.

В събота, 9 юли, е голямото дерби на кръга, противопоставящо тимовете на ЦСКА 1948 и Левски, като двубоят ще бъде официален дебют за наставника Любослав Пенев начело на "червените". Срещата е с начален час 21 часа и най-вероятно ще се играе на стадиона в софийското село Бистрица.

Отново в събота, но от 18.30 часа, пък Локомотив Пловдив приема Пирин Благоевград.

В последния ден от уикенда, 10 юли, вицешампионът ЦСКА посреща от 21.00 часа на стадион "Българска армия" състава на Арда Кърджали, който също е с нов треньор в лицето на Александър Тунчев.

От 18.30 часа тимът на Локомотив София е домакин на Черно море.

В понеделник, 11 юли, Спартак Варна ще ознаменува завръщането си в елита с домакинство на Славия от 18.30 часа, а от 20.45 часа Берое и Ботев Враца слагат край на първия кръг от новия шампионат.

Програмата за първите четири кръга в Първа лига:

І кръг:

08.07 /петък/

Ботев Пд - Хебър 1918 Пз от 18.30 часа

Септември Сф - Лудогорец от 21.00 часа

09.07 /събота/

Локомотив Пд - Пирин Бл от 18.30 часа

ЦСКА 1948 - Левски от 21.00 часа

10.07 /неделя/

Локомотив Сф - Черно море от 18.30 часа

ЦСКА - Арда Кж от 21.00 часа

11.07/понеделник/

Спартак 1918 Вн - Славия от 18.30 часа

Берое - Ботев Вр от 20.45 часа

ІІ кръг:

15.07 /петък/

Ботев Вр - Ботев Пд от 18.30 часа

Лудогорец - Локомотив Пд от 21.00 часа

16.07 /събота/

Локомотив Сф - ЦСКА от 18.30 часа

Левски - Спартак 1918 Вн от 21.00

17.07 /неделя/

Черно море - Славия от 18.30 часа

Пирин Бл - ЦСКА 1948 от 21.00 часа

18.07/понеделник/

Хебър 1918 Пз - Септември Сф от 18.30 часа

Арда Кж - Берое от 20.45 часа

ІІІ кръг:

22.07 /петък/

Спартак 1918 Вн - Пирин Бл от 18.30 часа

ЦСКА 1948 - Лудогорец от 21.00 часа

23.07 /събота/

Берое - Локомотив Сф от 18.30 часа

Ботев Пд - Арда Кж от 21.00 часа

24.07 /неделя/

Локомотив Пд - Хебър 1918 Пз от 18.30 часа

Славия - Левски от 21.00 часа

25.07/понеделник/

Септември Сф - Ботев Вр от 18.15

ЦСКА - Черно море от 20.30 часа

ІV кръг:

29.07 /петък/

Хебър 1918 Пз - ЦСКА 1948 от 18.30 часа

Лудогорец - Спартак 1918 Вн от 21.00 часа

30.07 /събота/

Ботев Вр - Локомотив Пд от 18.30 часа

Пирин Бл - Славия от 21.00 часа

31.07/неделя/

Локомотив Сф - Ботев Пд от 18.30 часа

ЦСКА - Берое от 21.00 часа

01.08 /понеделник/

Арда Кж - Септември Сф от 18.30 часа

Черно море - Левски от 20.45 часа

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Кирил Петков след срещата в Брюксел: Надявам се българската позиция за РСМ да стане европейска
Кирил Петков след срещата в Брюксел: Надявам се българската позиция за РСМ да стане европейска
Съвестни участници в движението: Северни елени пресичат на пешеходна пътека в Швеция
Съвестни участници в движението: Северни елени пресичат на пешеходна пътека в Швеция