Освен аварийната лента, на места камионите заемат и една от лентите за движение
Близо 20 километра опашка от тирове има на автомагистрала „Марица“ в посока ГКПП „Капитан Андреево“ в участъка между Любимец и Свиленград.
Освен аварийната лента на места камионите заемат и една от лентите за движение.
Причината за струването е интензивният трафик.
По данни на Агенция „Митници“ през последните през граничния пункт преминават средно по около 2500 товарни автомобила на денонощие, повечето в посока Турция.
За последното денонощие са обработени на изход над 1470 камиона, а в двете посоки над 2850. Това е близо до максималния капацитет на пункта.
"На опашка сме от вчера, имаме проблеми, наистина проблеми, нямаме храна."
"В момента например, водата ни свършва. Така че, търпим тази мизерия, тези трудности, от вчера. Чакаме вече почти 24 часa."
Диана Маркова, експерт "Връзки с обществеността", Агенция "Митници": "През последните няколко дни трафикът към митнически пункт "Капитан Андреево" е изключително интензивен, работи се на пълен капацитет , синхронно с всички служби от двете срани на границата. През последното денонощие са обработени над 2800 камиона, като по- голяма чат над 1500 товарни автомобила, са обработени в посока Турция."
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?