Жители на столичния квартал "Красно село" излязоха на протест срещу застрояване на зелени площи в района.
Въпреки че е предвидено на мястото да бъде изградена детска градина, местните жители се притесняват, че впоследствие проектът може да бъде променен и да се окаже, че на мястото може да изникне поредната бетонна сграда. През 2008 г. също е планиран строеж на детска градина, но до момента такава не е изградена.
Мария Леонидова: "Това е душата на квартала. Не искаме нищо да строят. Не искаме и площадки да ни правят. Ние искаме зеленина."
Константин Велев: "Просто грехота е да унищожаваме зелените площи в София. Детска градина очевидно не е нужна, явно това е прикритие за нещо друго."
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?