Борците ни приключиха с 12 медала на Световното първенство за ветерани

23:21, 09.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.
борците приключиха медала световното първенство ветерани
Снимка: БФ Борба

Българските борци осигуриха на страната ни общо 12 отличия от Световното първенство за ветерани, което завърши днес в зала "Колодрума" в Пловдив.

В днешния последен ден Христо Георгиев спечели сребро в категория до 130 кг на класически стил в дивизия А (до 40 г.), след като в решителната схватка надви с 3:0 американеца Роланд Домковски и по този начин си гарантира второто място в групата.

В категория до 88 кг на класически стил в дивизия А (до 40 г.) и двете бронзови отличия станаха притежание на българи. Пламен Палев се наложи с технически туш 8:0 над Темирлан Абишев от Казахстан, докато Антонио Вражев спечели без борба срещу Айтак Демир от Турция.

По този начин България приключи първенството с общо 12 медала - 2 златни, 1 сребърен и 9 бронзови.

Шампиони станаха Ремзи Осман в категория до 62 кг на свободния стил, както и Христо Габровски при 100-килограмовите в класическия стил.

Гореспоменатия Христо Георгиев пък осигури на страната ни единственото сребро, а с бронз се окичиха Светослав Димитров (62), Иван Чавов (100), Мехмед Кодаков (100), Драгомир Стойчев (100), Марчо Марков (130 кг), Павлин Банков (130 кг) и Петър Богаевски (130) при свободняците и Пламен Палев (88 кг) Антонио Вражев (88 кг) в класическия стил.