Борислав Младенов с 16 точки и 6 борби при загубата на неговия Виртус Имола в Италия

Борислав Младенов баскетбол Виртус Имола
Снимка: сайт Виртус Имола
15:47, 28.11.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Борислав Младенов и Виртус Имола отстъпиха драматично при визитата си на Анкона с 85:87 в мач от деветия кръг в Регион C в Италия.

Домакините поведоха с 10 точки на полувремето. Гостите обърнаха хода на събитията в своя полза след почивката, но във финалните секунди изпуснаха успеха.

Младенов започна в стартовата петица и изнесе пореден силен мач с екипа на тима от Имола. Бившият младежки национал се доближи до дабъл-дабъл и показа на какво е способен в нападение. Младенов приключи с 16 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 35 минути. Лука Галаси се разписа с 18 точки за Виртус. Леонардо Чирибени бе най-резултатен за победителите с 27 точки, 10 борби и 4 тройки.

Баскетболистите на Марко Регаци имат пет победи и четири загуби, което им отрежда деветото място във временното класиране. На 4 декември (неделя) Младенов и компания ще домакинстват на Андреа Коста Имола.