Бостън надви Сакраменто като гост за победа №50 през сезона в НБА

10:11, 22.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
бостън надви сакраменто гост победа №50 сезона нба

Отборът на Бостън Селтикс записа своята победа №50 от началото на редовния сезон в НБА, след като през изминалата нощ надигра със 132:109 като гост състава на Сакраменто Кингс.

Двата тима бяха равностойни в хода на първото полувреме, но в заключителните минути на втората четвърт "келтите" взеха лек аванс при 60:54.

След почивката баскетболистите от Бостън контролираха изцяло случващото се на паркета, като преднината им непрестанно се увеличаваше, за да да достигне 27 точки в един момент при 126:99 в тяхна полза.

Над всички за победителите беше Джейсън Тейтъм, който вкара 36 точки, а Джейлън Браун и Дерик Уайт добавиха съответно по 27 и 20 пункта.

За домакините от Сакраменто Кингс ДеАрън Фокс приключи срещата с 18 точки, а Домантас Сабонис се отчете с "трипъл-дабъл" - 16 точки, 13 борби и 12 асистенции, но дори това не спаси "кралете" от загубата.

В класирането Бостън Селтикс остава на 2-то място в Източната конференция с баланс 50-23, докато Кингс са 3-ти на Запад с актив от 43 победи и 29 поражения.