Бостън Селтикс се върна към победите, след като удари Далас и Дончич

10:42, 24.11.2022
Чете се за: 02:22 мин.
бостън селтикс върна победите удари далас дончич

Отборът на Бостън Селтикс се завърна към победите в НБА, след като надигра със 125:112 у дома тима на Далас Маверикс.

"Келтите" изиграха много силно първо полувреме, в което авансът им в един момент достигна 25 точки при 68:43, а почивката дойде при резултат 70:49 в полза на домакините.

През второто полувреме гостите от Далас успяха да намалят пасива си до 13 пункта, но въпреки това не успяха да избегнат трето поражение в последните четири срещи.

Лука Дончич отново бе на ниво за Маверикс, реализирайки 42 точки, но от другата страна Джейсън Тейтъм вкара 37 пункта и добави 13 борби, за да оформи "дабъл-дабъл" и да помогне на своя тим да стигне до 14-та си победа от началото на сезона.

Бостън Селтикс остава лидер в Източната конференция с баланс 14-4, докато в същото време Далас Маверикс заема 10-то място на Запад с баланс 9-8.