Шампионът на Бразилия и носител на Копа Либертадорас Ботафого обяви, че се разделя с треньора Ренато Паива след отпадането на тима от Палмейрас на световното клубно първенство по футбол.
"Ботафого съобщава, че Ренато Паива вече не е треньор на първия отбор", написа клубът от Рио де Жанейро в профила си в социалната медия X.
Клубът е собственост на американския бизнесмен Джон Текстър, като се уточнява, че Паива е бил информиран за решението още в неделя.
"Клубът благодари на Паива и асистентите му за свършената работа в последните месеци, най-вече за историческата победа над Пари Сен Жермен на световното клубно първенство и класирането за осминафилите на Копа Либертадорес и за Купата на Бразилия", се казва още в позицията на Ботафого.
Ренато Паива пое отбора през февруари след напускането на сънародника си Артур Жорже, който бе архитект на триумфите в Бразилия и на Копа Либертадорес през 2024.
По време на групите на световното клубно първенство Ботафого поднесе изненадата, като елиминира Атлетико Мадрид и се класира за осминафиналите на турнира след успех и над ПСЖ с 1:0. Ботафого отпадна на осминафилалите от сънародниците си от Палмейрас, които се наложиха с 1:0 след продължения.
Отборът в момента е на 8-о място в Бразилия - на шест точки от лидера Фламенго, като остава да се изиграят още 27 мача.