Първи медал за България от турнира.
Бояна Костадинова взе сребърен медал в изхвърлянето при категория до 48 килограма в първата категория от европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми (Грузия).
18-годишната състезателка направи два успешни опита в движението - 74 и 77 килограма, но не успя на 79, което щеше да донесе златото. №1 беше Джулия Империо, която бе много близо до нулата с две грешки на 77 кг, но успя да се събере и да вдигне 78.
Още две състезателки вдигнаха колкото Бояна - Катерина Малашчук от Украйна и Езги Кълъч от Турция, но българката успя да се справи с тях първа и затова взе среброто.
Във второто движение, което започва след 16:00 часа, Костадинова е заявила начална тежест 90 килограма и ще бъде в борбата за разпределението на медалите.
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни