Божидар Саръбоюков зае второ място в скока на дължина на турнир в Швейцария

Това беше последното състезание за Божидар Саръбоюков за 2024 година.

божидар саръбоюков остана косъм медалите дебюта мъжете лека атлетика зала
Снимка: startphoto.bg
11:16, 23.09.2024
Чете се за: 00:50 мин.

Атлет №1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков спечели сребърен медал в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Женева (Швейцария).

20-годишният българин се класира на второ място със 7.96 метра. Победител стана представителят на Намибия Шено Кутце със 7.99,м ,а трети е Анвар Анваров (Узбекистан) със 7.87.

Турнирът беше само за дисциплините скок дължина мъже и жени, както и овчарски скок мъже и жени. При жените в скока на дължина първото място зае Елиан Мартинс (Бразилия) с 6.30 метра.

Това беше и последното състезание за Божидар Саръбоюков за 2024 година.