Брентфорд спечели гостуването си на Челси с 2:0 във Висшата лига

брентфорд спечели гостуването челси висшата лига
17:04, 28.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Брентфорд победи с 2:0 Челси като гост в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига и го задмина в класирането, като и двата състава са позиционирани в средата. Итън Пенок откри резултата за Брентфорд в 58-ата минута, а Брайън Мбембо в 6-ата на добавеното време оформи крайния резултат.

Челси влезе в двубоя след три победи и едно равенство в последните четири мача, но днес тази сравнително положителна серия свърши. Но преди почивката "сините" от Лондон доминираха, създадоха и доста голови положения. 10 изстрела изпратиха към вратата на Марк Флекен домакините, но до попадение не се стигна.

8 минути след началото на втората част Итън Пинок откри резултата. Той беше застанал на задна греда и засече с глава в мрежата центриране на Мбембо.

След 70-ата минута Челси отново овладя инициативата в средата на терена, но пак нямаше кой да нанесе решаващ удар. В последните 7-8 минути гостите от Брентфорд показаха, че са майстори на контраатаките. Те създадоха три добри възможности, а в последната минута стигнаха и до втори гол на празна врата, след като вратарят на домакините Роберт Санчес се беше включил да вкарва при ъглов удар.

Съдът остави в ареста ливанеца, призовавал за джихад
Националният отбор на България победи Турция в първия си мач от Конференция Ръгби Европа