Бронзов медал за Боряна Калейн във финала на топка

бронзов медал боряна калейн финала топка
13:42, 28.03.2021

Боряна Калейн записа трето място във финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Родната ни грация изигра отново по прекрасен начин съчетанието си, но усилията ѝ стигнаха само за бронза след оценка от 25.500. Катрин Тасева не успя да влезе в медалите след 24.400.

Боряна Калейн спечели титлата във финала с обръч на СК в София

Победителка стана израелката Линой Ашрам, която остана трета във финала на обръч. Тя остави зад себе си на второ място Алина Харнаско от Беларус с 25.850 точки.

По-рано Калейн триумфира на обръч пред Анастасия Салос (Беларус) и Ашрам. До края на деня остават два финала при ансамблите, както и още два индивидуални финала – на бухалки и лента.