БУБА Баскетбол и Балкан с нови победи на финалите на Държавното първенство за юноши

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:43, 12.05.2023
Чете се за: 03:12 мин.
буба баскетбол балкан победи финалите държавното първенство юноши
Снимка: официален сайт на БК БУБА Баскетбол

Втора победа записаха юношите на БУБА Баскетбол на финалите на Държавното първенство в Ботевград. Тимът, воден от Борис Бракалов, надви Доростол със 74:70 след много силно начало.

Лидер за столичани беше Иван Димитров с 23 точки и 11 борби. С "дабъл-дабъл" се отличи и Даниел Делев - 12 точки, 17 борби и 5 асистенции. Христо Тодоров завърши с 18 точки, а 11 записа Владимир Маринов.

Михаил Калинов отново беше топ реализатор за Доростол с 33 точки. 12 записа Галин Георгиев, а 12 - Преслав Димов.

В другия мач от групата Левски записа първи успех, след като надви Рилски спортист със 100:92.

След равностойно първо полувреме отборът на Рилски спортист се прибра на почивката с лека преднина при 47:44. Силна трета четвърт изведе тима на Любомир Киров до най-голямата си преднина в мача от 17 точки. Столичани обаче успяха да наваксат и да обърнат мача до края.

Марио Боянов изригна с 36 точки и 9 борби. С 29 се отличи Максим Бочев (11 борби), а 17 наниза капитанът Момчил Кадиев, който добави 13 асистенции и 9 борби.

За самоковци с 36 точки се отличи Христо Бъчков. Юношеският национал добави и 18 борби. 27 точки добави Борислав Борисов, а по 12 - Марио Милушев и Кристиян Русинов.

Днес в 11.00 часа БУБА Баскетбол излиза срещу Рилски спортист. В 13:00 часа започва срещата Доростол - Рилски спортист.

В другата група ЦСКА удържа първа победа като надви Академик Пловдив с 88:85. Владимир Нанкински започна като резерва, но това не му попречи да изиграе отличен мач и да запише "дабъл-дабъл" - 20 точки и 11 борби. С 19 точки се отличи Александър Александров, а толкова реализира и Георги Цеков. 12 вкара Мартин Русев.

За Академик Кръстомир Михов нямаше спиране и записа 41 точки (с 11 борби), а с 21 се отличи Йоанис Киркилис.

Балкан записа втори пореден успех пред родна публика и надви Дунав Русе със 76:54. 13 точки за победителите вкара Хрисимир Маринов. По 11 добавиха Александър Гавалюгов и Стефан Михайлов.

За русенци с по 11 точки се отчетоха Кристиян Дялов и Емил Найденов.

Днес ЦСКА излиза срещу Дунав, а Академик Пловдив срещу домакина Балкан.

Шампион, Локомотив, Берое и Рилски с победи на финалите на Държавното първенство при девойките
Пътната безопасност - какви мерки са необходими?