БУБА Баскетбол U17 спечели 3х3 първенството в София

буба баскетбол u17 спечели 3х3 първенството софия
Снимка: БФ баскетбол
09:53, 01.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на БУБА Баскетбол спечели Градското първенство по 3х3 за юноши до 17-годишна възраст. Турнирът бе организиран от БФБаскетбол, Столична община и „София, Световна столица на спорта“ с участието на момчета, родени през 2006 и 2007 г.

БУБА бе в състав Стоян Ангелов, Иван Димитров, Калоян Мавров и Александър Жилев, като записа три победи в груповата фаза в първия ден. Днес тимът спечели четвъртфинала срещу Спортни таланти, а след това се наложи и срещу Миньор в мача за влизане във финала. За титлата БУБА пребори втория отбор на Септември с 15:7.

Иван Димитров спечели и отличието в категория "Най-добър забивач".

Третото място остана за Миньор, който победи в драма ЦСКА с 15:14. Мачовете се проведоха в Северен парк в София и поради дъжд – в залата на Локомотив София.

Турнирът имаше задължителен характер за участие за всички столични клубове, които имат отбори в тази възрастова група, като една от целите на турнира е подбор на състезатели, които да сформират на национален отбор за участие в квалификациите за Момчета до 17-годишна възраст за Европейската купа на ФИБА това лято.

Всяко участие на състезатели от даден клуб в официален 3х3 турнир на територията на България носи точки на съответния клуб за участие в националното 3х3 първенство и съответното допълнително финансиране от ММС.

Президентът: Наша обща задача е да отстояваме каузата на социалната справедливост
Флорида елиминира Бостън, Сиатъл изхвърли миналогодишния шампион Колорадо в плейофите в НХЛ